Montaż

Montaż tabliczek i tablic

Jeśli myślisz, że montaż naszych tablic jest skomplikowany to zapoznaj się z przygotowaną instrukcją montażu naszych produktów. Przekonaj się, że montaż naszych produktów nie jest skomplikowany. Jeśli jednak z jakichś powodów uważasz, że nie dasz rady, powierz to zadanie fachowcom.

1

Przyklejenie taśmą samoprzylepną

Najprostszym sposobem montażu tabliczki do ściany lub drzwi jest zamocowanie jej za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Do tego celu używamy bardzo mocnej taśmy piankowej, która jest odporna na warunki atmosferyczne i można ją stosować wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz budynków. Taśma ma grubość ok 1mm, w związku z tym tabliczka nieco odstaje od podłoża. Idealnie nadaje się do montażu tabliczek z tworzyw sztucznych, laminatów i barwionej w masie pleksi. Podklejenie tabliczek wliczone jest już w cenę produktu.

2

Klej montażowy

Montaż dużych tablic z tworzyw sztucznych do ściany najlepiej wykonać przy pomocy kleju montażowego. Niweluje on pewne nierówności ścian dlatego z powodzeniem można stosować go wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz budynków. Klejem montażowym zamontujemy nieprzezroczyste tablice z tworzyw sztucznych, barwionej w masie pleksi i spienionego PVC. Klej montażowy nie jest dołączany w komplecie do tablic.

3

Mocowanie na dystansach

Bardziej efektownym sposobem mocowania tabliczek jest zastosowanie aluminiowych dystansów, które oferujemy w wielu wariantach kolorystycznych. Pozwalają one odsunąć tabliczkę od ściany tak, aby była umieszczona około 1,5-2cm od niej. Na dystansach zaprezentowanych obok montować można tabliczki z takich materiałów jak: szkło, pleksi, spienione PVC. Do większych tablic szklanych, metalowych i z materiałów łączonych dobieramy większe tuleje dystansowe wykonane z takiego materiału stal nierdzewna lub mosiądz. W zależności od potrzeb zwykle stosuje się dwa lub cztery kołki dystansowe.

Instrukcja montażu

Pierwsza czynność to przyłożenie tabliczki do ściany w miejscu, w którym ma być zainstalowana i dokładne zaznaczenie miejsc w których mają być przykręcone dystanse. Ołówek lub długopis wkładamy w otwory w tabliczce i zaznaczmy na ścianie ich położenie.

Precyzyjnie wywierć otwory pod kołki rozporowe (jeśli wiercisz w murowanej ścianie) lub otworki pod wkręty jeśli wiercisz w drewnie.

W otwory w ścianie wciskamy kołki rozporowe, które zapewnią tablicy pewny montaż. W zależności od wielkości tablicy i jej wagi oraz rodzaju podłoża należy użyć odpowiednio długich i grubych, aby pewnie trzymały się w ścianie.

Wkręty przekładamy przez dolną część dystansu i przykręcamy go do ściany. Dystans powinien być lekko przykręcony, tak aby można było delikatnie zmienić jego położenie. Tak samo postępujemy ze wszystkimi dystansami.

Po przykręceniu wszystkich dolnych części dystansów przykładamy tabliczkę i sprawdzamy ich położenie. W razie nierównego przykręcenia delikatnie przesuwamy i dopasowujemy położenie tak aby dystanse znajdowały się dokładnie pod otworami w tabliczce.

Dopiero wtedy mocno dokręcamy wkręty w dystansach, a następnie wsuwamy nakrętki mocujące w otwory tulei. Ostatnią czynnością jest dokręcenie nakrętek dystansów za pomocą imbusowego kluczyka. Jeśli nakrętka ma gwint należy ją wkręcić w tuleję jak zwykłą śrubkę. Do tej czynności nie są potrzebne żadne narzędzia.

I to wszystko! Mamy nadzieję, że obyło się bez komplikacji, a powyższa instrukcja była pomocna. W razie pytań prosimy o kontakt.

Poznaj nasze pozostałe marki

Firma DECOR stale rozwija się i powiększa swoją ofertę specjalnie dla Ciebie. Zapoznaj się z naszą ofertą.